четвер, 18 лютого 2016 р.

Україна єдина! Вона в нас одна!



  Україна –нездоланна для своїх ворогів, вона йшла під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Про пам'ять героїв, завдяки яким  можемо вільно піднімати до небес державний прапор, насолоджуватися мелодійним гімном України та шанувати і примножувати національні звичаї і традиції, йшла мова під час літературно – історичного екскурсу «У серцях поколінь крізь століття луна: Україна єдина! Вона в нас одна!».  Він організований працівниками комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, в рамках обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття»,  для учнів  10-ого  та 11-ого  класів Нововоронцовських загальноосвітніх шкіл. На захід були запрошені Ковалик А., який пройшов весь нелегкий шлях від Майдану до військових дій на сході нашої країни, Селецький А.,  керівник краєзнавчо-пошукового клубу «КАРАТ» , Єргіна О., в.о. директора КЗ «РЦДТ»,  Бурлай Д. та Доценко А., депутати Нововоронцовської районної ради, користувачі бібліотеки.  Присутні пригадали тернистий шлях неньки – України від подій під Крутами до сьогодення. Абзелімов О. запропонував познайомитися із уривком документального фільму «Дебальцево»,  Саланська В. презентувала художньо – документальний альманах «Я напишу вам про АТО», який вміщує розповіді рідних, вірші, нариси земляків про тих, хто до останнього подиху відстоює наше право на мирне, щасливе життя.
    Більше року ми не можемо спати спокійно: знову гинуть найкращі українці, цвіт нації. Серед них і наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави. Тому не випадково, на завершення зустрічі,  як данина героям, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, стала пісня «Тільки ти повертайся солдате» у виконанні Борисової С.  


вівторок, 16 лютого 2016 р.

Афганістан у долях назавжди


Афганістан у долях назавжди 

       Афганістан став горнилом для тих, хто туди потрапив. Він навчив юнаків цінувати дружбу, відданість, любов,знати ціну життя. Вони є прикладом для виховання молодого покоління

15 лютого 2016 року в приміщенні комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» відбулась година мужності «Афганістан у долях назавжди». Підготували та провели захід  директор районного краєзнавчого музею В.Д. Тартицею, бібліотекар   Н.В. Сисенко, за участю заступника директора з виховної роботи А.С. Хріник, класного керівника Ж.В. Карпенко для учнів 8 класу Нововоронцовської ЗОШ №2. Школярі художнім словом провели невеликий екскурс у ті воєнні часи, згадали про тих воїнів, які повернулися з тієї страшної війни та проживають на території району. Розповіли про життя та загибель воїнів-інтернаціоналістів: Анатолія Ігнатенка,  Ігоря Ісаченка.  Присутні вшанували світлу пам’ять загиблих воїнів – інтернаціоналістів хвилиною мовчання, співали патріотичних пісень і декламували тематичні вірші. Цікавою  та емоційною була композиція, представлена учасниками художньої самодіяльності  молодіжного театрального колективу «Душа» комунальної установи «Нововоронцовський районний Будинок культури»  (керівник Олексій Абзелімов).  В ході заходу була продемонстрована  слайд-презентація виставки-інсталяції «Афганістан: біль душі і пам'ять серця», до якої ввійшли фотоматеріали районного краєзнавчого музею та тематичні книги центральної районної бібліотеки. (Також ця виставка  діяла у фойє райдержадміністрації під час заходу присвяченому 27 річниці виведення військ з Афганістану)
 
 
 
 


Розповіді, спогади пройшли крізь юні серця дітей, і вони зрозуміли, що найстрашніше і найбезглуздіше у світі – це війна, яка несе смерть, каліцтво, «вдягає» в журбу тисячі материнських сердець. Війна безжально перекреслює тисячі молодих життів, їх надії, плани, нівечить тіла і долі. Але разом з тим, серед страшних небезпек, вогню, крові, нелюдського напруження воїни загартовувались і  складали екзамен на зрілість, мужність і гідність. Кожен із нас повинен знати: щоб мати майбутнє, треба пам'ятати й шанувати своє минуле, яким би гірким воно не було, тому що пам'ять – це ланцюжок єднання поколінь …

середа, 3 лютого 2016 р.

Голокост. Перерваний політ


Голокост – всього одне лиш слово,
                                                                 Та його сенс – пекучий болі жар,
                                                                  Вбивали всіх!.. старого і малого,
                                                             І мало хто життя порятував.

      27 січня у всьому світі відмічається День пам’яті жертв Голокосту, а з 2011 року і Україна приєдналася до вшанування пам’яті жертв українських євреїв.

      Нацистський геноцид став не тільки трагедією однієї нації, але й найстрашнішою сторінкою історії країн Європи і світу взагалі. Трагедія українських євреїв була не просто частиною катастрофи європейського єврейства у роки світової війни,  вона стала тією сходинкою, переступивши яку нацисти вирішили остаточно знищити всіх євреїв Європи. У період війни  було замучено та знищено 1 млн. 500 тис. українських євреїв. У кожної єврейської родини в Україні є загиблий в численних ярах та долинах смерті, в гетто і концтаборах, на фронті і в партизанських загонах.  Серед них 22 жителі Нововоронцовки єврейської конфесії.  Їм — неоплаканим і невідспіваним... Їм — похованим без Труни й молитви, позбавленим могили й шани —  була присвячена  година-спомин «Голокост. Перерваний політ», що відбулася 2 лютого 2016 року в приміщенні  комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» для учнів 11 класу Нововоронцовської загальноосвітньої школи №1 (класний керівник Козир Л.М.)

     Трагічне повсякдення тих часів, віддзеркалене в архівних документах і спогадах очевидців, представлених на виставці-реквієм «Поза межами розуміння…», не залишило байдужими школярів. З оглядом  матеріалів виставки,експонатами районного краєзнавчого музею, виступила директор музею Валентина Тартиця. Провідний бібліотекар Оксана Мандрика  представили добірку тематичної літератури у вигляді цікавої та змістовної презентації, що відобразили  сторінки історії, сповнені жорстокістю і несправедливістю. Документальні та художні книги про концтабори завжди до болю обпалюють душу, приводять до тями, змушують оцінити життя. Життєстверджуючим акордом заходу став виступ керівника гуртка комунальної установи «Нововоронцовський районний Будинок культури»  Світлани Борисової з піснею про Україну.

     Захід  сприяв формуванню у школярів людяності, толерантності і поваги до  тих, хто так чи інакше від нас відрізняється. Адже світ Голокосту існує  й зараз, бо Голокост не лише єврейське питання. Геноцид, расизм, націоналізм можуть торкнутися будь-якого народу. Ми ніколи не повинні забувати це!