Про нас

  

Свій літопис наша районна бібліотека розпочала з далекого квітневого дня 1944 року, коли в селищі, щойно визволеному від фашистів, відкрилася бібліотека. Фонд її становив 722 примірники і обслуговувала 52 читача. Вона займала невелику кімнату в приміщенні піонерського табору. З 1947 році розташовується у новому приміщенні, яке знаходилося на вулиці Кооперативній ( при створені Каховського водосховища її було затоплено).
  Відкриваються бібліотеки в селах району: у 1946 році в селі Іванівка (нині Миролюбівка), 1948 -  у Гаврилівці,  1949 - у Золотій Балці та Петропавлівці, 1950 - у Нововоскресенському та Біляївці, 1951 - у Осокорівці, 1952 - у Шевченківці, 1953 - у Дудчанах та Ноолександрівці, 1955 - у Михайлівці та Хрещенівці. Відразу ж  стають центрами культури на селі. Книжкові фонди невпинно зростають. Порівнянні з 1947  роком фонд районної бібліотеки збільшився на 10 тисяч екземплярів. Бібліотечні працівники ведуть велику масову і просвітницьку роботу серед населення, проводять читацькі конференції, організують книжкові виставки, відкривають пересувні бібліотечки на виробничих ділянках  - на фермах, токах, в МТС. В штаті районної бібліотеки налічувалася, навіть, посада бібліотекаря пересувок. У 1951 році районна бібліотека переїздить у нове приміщення (при клубі).
 З 1959 року в бібліотечних закладах запроваджується вільний доступ до книг.
1977 рік - переломний у житті бібліотек :відбулася централізація бібліотек. Згідно наказу №27 від 01.10.1977 року по Нововоронцовському райвідділі культури усі бібліотеки району об"єднуються в єдину систему - централізовану бібліотечну систему. Організовуються відділи: обслуговування, комплектування і обробки літератури, методико - бібліографічний, книгосховище, бібліотека для дітей та 18 сільських бібліотек - філій.
 Довелося зробити величезну роботу по встановленні централізації. В нових умовах на перших порах було дуже важко: нові вимоги і обов"язки, перехід на нові форми обліку книг, велика робота по створенню каталогів і картотек, численні відрядження і не менш численні перевірки.
    Основна перевага централізації - новоутворений обласний колектор щедро забезпечував усі бібліотеки району новою літературою. Крім того, завдяки міжбібліотечному абонементу,  кожна бібліотека мала змогу задовольнити запити читачів.
 Районна бібліотека перейшла в нове, просторе приміщення, на другому поверсі районного Будинку культури, яке займає і понині. В ній вперше з"явився свій транспорт. Спочатку вантажна машина, а потім бібліобус.
   В бібліотечних установах працюють компетентні, ініціативні,енергійні  люди, які займають активну громадську позицію і  користуються повагою та авторитетом у односельців.
1997 рік. бібліотека "ущільнюється" - дитячу бібліотеку переводять на другий поверх та об"єднують із бібліотекою для дорослих. Відбувається  скорочення штатів. Сільських бібліотекарів переводять на 0,5 і 0,25 ставки, а бібліотеки сіл Шевченківки, ст. Осокорівки, Трудолюбівки, Українки, Червоного реорганізовано в  бібліотеки - клуби. В центральній бібліотеці скорочено на 0,5 ставки бібліографа, бібліотекаря, а також скорочено ставки методиста і бібліотекаря ЦБ. У зв"язку із недостатнім фінансуванням бібліотек, багато працівників відправляють у відпустки за свій рахунок. Щоб якось вижити, працівники запроваджують платні послуги за користування книгами підвищеного читацького попиту.
2003 рік іще важчим стає для бібліотек. Різке припинення фінансування призвело до наступного скорочення штату.  На абонементі закрито кафедру обслуговування юнацтва, дитяча бібліотека ліквідується і утворюється відділ ЦБ для обслуговування дітей.
 Та все ж незважаючи на труднощі, бібліотечні працівники виконують повний об"єм послуг, жодного читача не втрачено.

Найбільшим досягненням стала перемога у третьому раунді конкурсу "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" у 2011 році, в результаті якої  центральна районна, Осокорівська, Новоолександрівська, Гаврилівська  бібліотеки  отримали комп`ютерне обладнання від програми «Бібліоміст». Це стало значною подією і вагомим внеском у розвиток інформаційної інфраструктури Нововоронцовського району, сприяло розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольняють інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як важливого осередку розвитку громади. З появою у бібліотеках комп’ютерної техніки, розширилось коло бібліотечних послуг: ксерокопіювання, сканування, виконання довідок з електронної бази даних та ін.

  Трагічним в історії існування бібліотечних закладів району став 2012. Цього року бібліотечна система, єдиний налагоджений механізм, перестала існувати. В результаті реорганізації утворилися комунальний заклад "Нововоронцовська центральна районна бібліотека" та окремі сільські бібліотеки.
  Книжковий фонд комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»  нараховує 132 625 екземплярів, продовжується вестися методична робота.
Працівники КЗ «НЦРБ» продовжують виконувати навантаження, проводять масові заходи, беруть участь у Всеукраїнських конкурсах , міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій, обласних партнерських проектах, регіональному конкурсі дитячого читання «Найкращий читач року»,  обласних фестиваля. Приймають участь у  вебінарах, обласних семінарах та нарадах.
Вагомою невід’ємною частиною роботи бібліотеки стало обслуговування користувачів Інтернет – центру. 
Нововоронцовська центральна районна бібліотека чекає читачів з понеділка  по четвер з 8.00 до 17.00 години, у п"ятницю до 15.45 год., у суботу  - з 8.00 до 16.00 год. Закдад працює  без обідньої перерви, за адресою смт Нововоронцовка, вул. Воронцова, 9. 
Відповімо на усі ваші питання та запишемо замовлення за номером телефону (05533) 2-12-96 або електронною адресою:  novoronbiblio@ukr.net.
Дізнатися про роботу бібліотечних установ  району та наші  новини можете відвідавши блог Нововоронцовської центральної бібліотеки































Немає коментарів:

Дописати коментар