пʼятниця, 16 січня 2015 р.

Спасибі вам за ці степи


OLYMPUS DIGITAL CAMERAРядки вірша відомого херсонського поета Василя Мелещенка, присвяченого В.І. Литовченку, знаного, шанованого хлібороба Нововоронцовщини, стали назвою інформаційного стенда матеріалів музейного фонду «Спасибі вам за ці степи», оформленого 13 січня 2015 року в комунальному закладі «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» до 10-ої річниці від дня його смерті. На матеріалах районного краєзнавчого музею.
Матеріали стенду розповідають користувачам бібліотеки про сповнений працею на землі та служінню людям, короткий і нелегкий життєвий шлях, який випав на долю Віктора Івановича. Свою трудову діяльність він розпочав за направленням у колгоспі «Червонофлотець» на посаді головного інженера. З 1975 року він очолював це господарство до останнього дня свого життя, а це не мало – тридцять років . Протягом цих років багато зусиль довелося докласти на вдосконалення виробництва, організацію праці людей,створення належних умов для них. Та й 90-і роки були складними для сільського господарства в плані реформування. Тут важлива була думка лідера та його авторитет, ділові якості. Він проявив себе як смілива, рішуча, відповідальна і неординарна людина, чудовий спеціаліст та організатор. Про нього в свій час неодноразово писали районна та обласна газети,видано декілька книжок . Віктор Іванович обирався депутатом обласної, районної і сільської рад, головою обласної ради колгоспників, був делегатом ІУ Всесоюзного з’їзду колгоспників. Нагороджений урядовими нагородами: орденами, медалями, присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».
Помер В.І. Литовченко 5 січня 2005 року на робочому місці.
Колгосп «Червонофлотець», як і весь район, славився неабиякими успіхами у сільськогосподарському виробництві і займав передові позиції у вирощуванні зернових культур. Хліба завжди було достатньо всім: і колгоспникам, і району та області, і державі, за планом і понад план. Колгоспники жили і трудилися однією дружньою сім’єю і голову колгоспу вважали за батька. Тож сільські трударі довго пам’ятатимуть талановитого керівника, справжнього господаря на землі і чудову людину.

Немає коментарів:

Дописати коментар