понеділок, 23 лютого 2015 р.

Із ніжності слова беру насолоду

        Рідна мова — це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях - наша сутність. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші прадіди.  20 лютого 2015 року  працівники комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»  відзначили Міжнародний день рідної мови. Протягом дня в дитячому відділі працювала ілюстрована виставка «Із ніжності слова беру насолоду».  За її допомогою бібліотекарі   намагалися  розширити знання відвідувачів про мову,показати її багатство, мелодійність, красу, виховувати любов до художнього слова, пісні рідної землі. Символічно, що активну участь у огляді викладки взяли бібліотечні волонтери. Вони наголошували, що материнське слово є  для всіх нас оберегом та символом єднання великого народу.

Україна у журбі плакала…


 
Лихо, чорним птахом, пролетіло над Україною, залишивши слід смутку і печалі. У вирій вічності відійшли найкращі. Перша сотня борців за волю вкарбувала свої імена в історію країни. Ми, працівники комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» схиляємо голови перед їх світлою пам’яттю. Згадуючи трагічні події, пов`язані із розстрілом активістів майдану,  бібліотекарі з 16 по 20 лютого 2015 року  розповідали  про них користувачам  біля  виставки – присвяти «Україна – моя душа. А душу я не продаю»,  викладки– реквієму  «Людьми і Богом не забуті!», під час  бесід «Злетіли в небо, наче зірки…»  та  «А роси стали всі гіркі, капали…То Україна у журбі   плакала…».
 
 На виставках, в приміщенні центральної бібліотеки, горять свічки пам’яті загиблим  героям  «Небесної Сотні», щоб кожен з відвідувачів  доторкнувся душею  до священного вогню-частинки вічного. Розмірений бій хронометра відчеканює час скорботи, нагадуючи, що жертовність усіх невинно убитих повинна згуртувати нас, живих, додати силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

вівторок, 17 лютого 2015 р.

Допомагаймо армії України разом!

Україна -  скільки милозвучності тільки в самому слові! Це краплинка сонця на карті світу. Вона осяяна багатовіковими традиціями, піснями та історією.  Зараз рідна країна в небезпеці.  Армія захищає Україну! Але їй потрібна підтримка кожного. Зробити внесок в перемогу власноруч, з теплом і любов’ю для захисників Вітчизни має можливість кожен мешканець селища.  Учасники волонтерської команди «Лідер» комунального закладу «Нововоронцовська центральна районна бібліотека», долучилися до благородної справи. Дівчатка не лише добросовісно виконували отримані доручення, а й створювали настрій і всиляли присутнім надію на мирний завтрашній день. Діти вміють співчувати, люблять Батьківщину, тому мають  право на спокійне майбутнє.
 

четвер, 12 лютого 2015 р.

«Життя листки перегортає, а біль Афгану не змовкає»

Війна – найбільше зло вигадане людьми. Чи треба про це говорити з дітьми? Так, потрібно. До тих пір, поки людство не скаже твердо: «Ми не тільки не хочемо війни, а й зробимо все можливе, щоб її не було».    12 лютого 2015 року  учні 7-х класів Нововоронцовської загальноосвітньої школи   №1 на годині мужності «Обов'язок пам'яті», підготованій до  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, дізналися  безліч прикладів героїзму воїнів, які самовіддано виконували свій інтернаціональний обов’язок. Людей, які пройшли пекло війни, важко чомусь навчити - вони кожному можуть дати урок мужності, вірності і справедливості. Про таких людей, наших земляків, розповіла школярам, директор районного краєзнавчого музею В.Тартиця.
Педагог - організатор Р.Жовтоног познайомила присутніх із  спогадами матері Ігоря Ісаченка,  яка не дочекалася свого сина із Афганістану та Катерини Саланської, доньки  воїна-інтернаціоналіста.
 Воїни-афганці вписали героїчні сторінки в літопис воїнської доблесті України. Працівник центральної районної бібліотеки Н.Сисенко  презентувала  огляд документальних  та журналістських нарисів, художньо-публіцистичних книг представлених на виставці «Життя листки перегортає, а біль Афгану не змовкає».
Класні керівники семикласників В.Бока та Є.Молоткова підготували  з дітьми пісні, вірші про доблесних захисників і музичну композицію «Зажгите свечи».
На захід були запрошені селищний голова Рохальчук С.М., вдова воїна-афганця Саланська Т.І., ветеран-афганець Бабець Д.М.,  виконуюча обов`язки директора школи Тирон В.М. Гості звернулися до підлітків із побажаннями миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у рідній домівці, яка зветься Україною.

Присутні зробили висновок: подвиги учасників бойових дій – це велична правда історії, яку не перекреслити жодними змінами. Це взірець реального патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності усіх поколінь нашого народу.



середа, 11 лютого 2015 р.

Війна – це безумство і невиправдана жорстокість

 До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав,  10 лютого 2015року в комунальному закладі «Нововоронцовська центральна районна бібліотека»  організована  виставка – ракурс «Свинцева тайна «хитрої війни».  Вона розповідає про молодих  людей, які  майже 10 років виконували інтернаціональний обов`язок, тобто захищали братній народ. Вони свято в це вірили. Пізніше стане відомо, що це була брудна, підступна війна, яка забрала життя, скалічила тіла і душі юнаків. Але це не зменшує героїзму наших хлопців.
Бібліотекарі звертають увагу користувачів на спогади воїнів-інтернаціоналістів, пропонують почитати газетні статті про наших земляків Ісаченка Ігоря та Ігнатенка Анатолія, життя яких обірвалося в Афганістані, закликають виявляти розуміння до тих, хто пройшов через афганське пекло. Вони цього заслуговують.

   Працівники бібліотеки пояснюють користувачам, що уроки афганського конфлікту   показують: військовими методами політичні питання в сучасному світі вирішити неможливо. Занадто дорогу ціну платить народ за політичні примхи. Потрібно шукати мирні шляхи подолання  проблем, за участю світової спільноти і пам`ятати,  якщо не робити висновки з уроків – історія повторюється.

На крилах туги

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і слід який вона лишає на землі. В спокійне життя нашого селища шквальним, пронизливим вітром ввірвалася звістка про смерть мужнього бійця Андрія Лепехи, який  воював та загинув за єдину Україну в зоні АТО. З метою вшанування його світлої пам`яті, 9 лютого 2015 року в комунальному закладі «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» створено тематичну поличку « На крилах туги». Вона закликає схилити голову перед пам`яттю звичайного чоловіка, який не вагаючись віддав життя за мир у країні, перед матір`ю, вдовою та дітьми полеглого героя. Звісно, ніякі слова, ніякі співчуття не повернуть Андрія  Анатолійовича родині, але завдяки таким хлопцям ми зараз живемо, працюємо, кохаємо... 

     Не забуваймо наших героїв, вони не вмирають!

пʼятниця, 6 лютого 2015 р.

Уроки Голокосту: біль нашої пам`яті

  Голокост - це уособлення людських страждань, символ трагічної події для всього людства. Безумовно, одним з головних уроків якого є те, що толерантність -  важлива умова порозуміння між народами та покращення нашого світу.
    Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту була присвячена година роздумів «Уроки Голокосту: біль нашої пам`яті», яка пройшла 6 лютого 2015 року у Нововоронцовській загальноосвітній школі  №1. 
   В ході заходу педагог – організатор Р.Жовтоног  розповіла учням  8-Б класу   про уроки історичної пам'яті Голокосту, шляхи протистояння сучасному антисемітизму,ксенофобії, сепаратизму тощо.  Запросила присутніх до діалогу. Директор районного краєзнавчого музею В.Тартиця  зосередила увагу на  тематичних матеріалах музею: «Книга скорботи  Нововоронцовського району», свідчення та списки остарбайтерів, історія роду Богуславських, лист випускниці Нововоронцовської ЗОШ№1, журналістки Ю. Далекої із враженнями від відвідування музеїв, організованих на місці концтаборів Аушвіц та Біркенау.  Огляд  виставки « Голокост знищив життя і сподівання»  запропонувала присутнім провідний бібліотекар центральної районної бібліотеки О.Мандрика.
 Година роздумів організована для школярів з метою ознайомлення з трагічною долею єврейського народу періоду фашистської окупації, виховування почуття гуманності та формування толерантності у міжнаціональних відносинах.  Адже молодь повинна знати, пам’ятати ці страшні сторінки історії людства, нашої історії

вівторок, 3 лютого 2015 р.

Про новини законодавства розповість «Юридичний вісник Херсонщини».


     30 cічня 2015 року в Нововоронцовській центральній районній бібліотеці працівники Нововоронцовського районного управління  юстиції представили черговий випуск інформаційно-правової газети  «Юридичний вісник  Херсонщини».  Примірники були розповсюджені бібліотекарями серед користувачів районної бібліотеки та колег із сільських закладів культури,  з метою інформування громади щодо змін у чинному законодавстві України